Andělsko - čertovsko - mikulášský rej

V pondělí 5.12.2022 dopoledne máme v naší školce tradiční Andělsko - čertovsko - mikulášský rej. Červená třída se promění v peklo, oranžová v nebe a modrá v zimní království. Prosíme, aby děti přišly oblečené v duchu své třídy. Ve třídách pro ně budou připraveny atrakce, na kterých budou sbírat razítka na svou kartičku. A před obědem možná přijde i Mikuláš.

Rozvoz písku

Moc děkujeme za vaši ochotu pomoci nám s rozvozem písku. Nejvíce z vás preferovalo termín 4.12. v 9.30. Pokud máte mmožnost, vezměte si prosím kolečko, případně lopatu (2 kolečka a 4 lopaty máme ve školce k dispozici)
Těším se na vás a moc děkuji Daniela Nováková

Beseda s logopedkou

Ve středu 30.11.2022 v 17.00 v červené třídě bychom vás rádi pozvali na setkání s logopedkou Mgr. Kristýnou Horníkovou na téma rozvoje komunikačních schopností u dětí ve věku 3 - 6 let.

Rozvoz písku

Pokud byste nám chtěli pomoci s rozvozem písku na dopadové plochy a do pískovišť, vyberte si termín, který by se vám hodil a zapište se na něj na: https://doodle.com/...cipate/id/dBNjJZod
Podle vašich preferencí bychom dali vědět termín, na kterém se shodne nejvíce zájemců.
Moc děkujeme!
Kolektiv mateřské školy

Vánoční výlet

V pátek 2.12.2022 jede celá naše školka na vánoční výlet do zámku Libochovice. Čeká nás vánočně vyzdobený zámek s programem Od adventu po tři krále.
Návrat: okolo 15.00 hodin
S sebou: jídlo a pití na celý den (oběd ve školce bude odhlášen), pláštěnku - vše v pohodlném batůžku
Na sebe: teplé oblečení a boty

Divadelní představení Putování do Betléma

v pondělí 28.11.2022 půjdeme s dětmi z oranžové třídy na divadelní představení divadla Minaret "Putování do Betléma" do Reduty.
Návrat: na pozdější oběd, děti budou k vyzvednutí po obědě kolem 13:30 hod

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří nám pomohli při brigádě na úpravě zahrady naší školky. Odvedli jste velký kus práce při úklidu listí i rozvážení písku. Moc si jí vážíme a děkujeme! Rádi bychom ale požádali tatínky, kterým se pondělní termín nehodil a byli by ochotní nám pomoci s rozvozem zbylého písku. Na termínu se můžete domluvit ve třídách dle vašich možností. Předem moc děkujeme.
Kolektiv mateřské školy Montessori

Hudební dílna Šaman 28.11.

v pondělí 28.11.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na hudební dílnu Šaman do Českého muzea hudby.
Příchod do školky: do 8:00
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce (prosím, nedávejte dětem s sebou žádné bonbony ani jiné sladkosti)

Tanzanské odpoledne

dnes od 17 hod jste srdečně zváni na Tanzanské odpoledne v oranžové třídě.
Těšíme se na na vás a vaše děti.

V tomto týdnu bude z důvodu mého dalšího vzdělávání kroužek flétny výjimečně ve středu od 14.30.
Děkuji za pochopení Daniela Nováková

Návštěva Národního zemědělského muzea

V úterý 22.11. jde červená třída na program "Já jsem malý mysliveček" do Národního zemědělského muzea.
Návrat: Okolo 12.00

Podzimní úprava zahrady s rodiči a dětmi

zveme Vás a zároveň žádáme o pomoc při podzimní úpravě zahrady školky pro naše děti.

Kdy: Pondělí 21. 11. 2022 od 15,00 hodin / samozřejmě za příznivého počasí /

Co nás společně čeká:
- pomoc při stříhání keřů
- vyhrabání listí
- rozvoz písku na dopadové plochy.
- nakládka do kontejneru
Kdo bude moci, přineste si, prosím, potřebné nářadí / hrábě, zahradní nůžky, pilku, rýč, lopatu, koště, kolečko, plachtu na listí... /

Co nás čeká pro radost:
- pohoštění připravené naším pedagogickým personálem

Těšíme se na Vás všechny, kteří si budete moci udělat čas.
My všichni ve školce.

Program ve Schwarzenberském paláci

Ve středu 16.11. jde červená třída na program "Co si šeptají andělé" do Schwarzenberského paláce.
S sebou: pohodlný batůžek s pitím a pláštěnkou a balíčkem papírových kapesníků. Svačinu dostanou děti ve školce

Beseda s paní učitelkami ze ZŠ Na Beránku

V pondělí 14.11. vás zveme na neformální besedu s paní učitelkou Janou Sokolovou a paní učitelkou Olgou Čupovou ze základní školy Na Beránku. Seznámí vás s tím, co je potřeba, aby děti zvládly před vstupem do školy, jak funguje program Montessori i program Začít spolu v jejich škole, budete mít možnost se zeptat, na co potřebujete. Pokud tedy máte zájem, těšíme se ns vás 14.11. v 17.30 v červené třídě. Beseda je určena pouze pro rodiče, pro děti chystáme spoustu jiných akcí.
Těšíme se na vás!
Kolektiv pedagogů

Tanzanské odpoledne

Z důvodu onemocnění paní lektorky Tanzánské odpoledne nebude tento týden v úterý 8. 11. , ale v úterý 22.11.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání.

Hudební dílna

Ve čtvrtek 7.11. jde červená třída na hudební dílnu "Tajemství zvuků a tónů" do kostela Šimona a Judy.
Návrat: Okolo 13.00
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu si snědí děti ještě ve školce

Tanzanské odpoledne

zveme vás a vaše děti na společné setkání, povídání o Tanzanii.
V úterý 8.11. od 17 hod v oranžové třídě.

Návštěva Národního zemědělského muzea

Z personálních důvodů musíme zrušit návštěvu červené třídy v Národním zemědělském muzeu. Požádali jsme o náhradní termín, o kterém vás budeme informovat.

Z personálních důvodů proběhne kroužek flétny v tomto týdnu ve středu dopoledne.
Děkuji za pochopení