Aktuality

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
Z osobních důvodů paní lektorky nebude tento týden kroužek angličtiny. Náhrada proběhne v pondělí 4.3.2024. Termíny náhrad dalších hodin angličtiny budou oznámeny po domluvě s paní lektorkou.
Děkujeme za pochopení

Logopedická depistáž 26.2.

Vážení rodiče,
logopedická depistáž proběhne ve školce v pondělí 26.2.2024 v dopoledních hodinách. Zapisovat se společně s platbou
(100 Kč) můžete v jednotlivých třídách. Depistáž povede klinická logopedka Mgr. Kristina Horníková.

Kroužek vědecká laboratoř

Vážení rodiče!
Připomínáme, že v úterý 20.2.2024 od 15.00 do 15.45 proběhne náhrada kroužku vědecká laboratoř za 7.12.2023.

Kroužek harmoniky

Vážení rodiče!
Z důvodu mého pobytu na zimním táboře ve středu 14.2. nebude kroužek harmoniky. Hodina bude nahrazena ve čtvrtek 22.2. v obvyklé hodiny.
Děkuji za pochopení
Daniela Nováková

Grafomotorický screening

Vážení rodiče!
Ve středu 14.2. 2024 dopoledne nabízíme v naší školce grafomotorický screening. Pokud máte zájem, vytiskněte si prosím formulář , který je ke stažení na našich stránkách (https://www.msmonte...menty/dotaznik.pdf), případně si ho vyzvedněte ve třídě. Vyplněný dotazník společně se 100 Kč do středy 14.2.2024 odevzdejte ve své třídě.

Karneval

Vážení rodiče!
V úterý 20.2.2023 dopoledne pořádáme v naší školce tradiční karneval. Tentokrát bude na téma "Jaro, léto, podzim, zima". Prosíme tedy, aby děti měly masky k tomuto tématu. Děti se mohou těšit na společný tanec i různé veselé atrakce, které pro ně budou nachystány ve všech třídách.

Kroužky o jarních prázdninách

Vážení rodiče,
v příštím týdnu 5.2.-9.2. v období jarních prázdnin Praha 1-5 nebudou ve školce probíhat žádné kroužky.

Zrušení kroužku AJ zítra 31.1.

Vážení rodiče,
zítra neproběhne kroužek angličtiny z důvodu onemocnění lektorky.

Školka v přírodě

Vážení rodiče!
Z důvodu malého zájmu letos školku v přírodě nebudeme pořádat.
Děkujeme za pochopení
Kolektiv pedagogů mateřské školy Montessori v Praze 12

Platba kroužků II. pololetí 2023/24

Vážení rodiče,
prosíme o zaplacení kroužků na II. pololetí. Tento týden v modré třídě:
PO 12:30-13:00 15:00-17:00
ÚT 12:30-13:00
ST 12:30-13:00 15:00-16:00
ČT 12:30-13:00
Kroužky jsou stejné jako v prvním pololetí a budou probíhat ve stejné dny a časy. Pokud by někdo zvažoval odhlášení z kroužku, dejte vědět, prosím, paním učitelkám na třídě. Dohlašovat děti je možné do kroužku keramiky a po individuální domluvě do kroužku tanečků a angličtiny.
Maxík – děti jsou přihlášeny z I. pololetí a bude probíhat druhý cyklus (mladší předškolní děti) .
Vědecká laboratoř – zápis a platby přes webové stránky agentury Kroužky.

Maxík pondělí 1 600,-
Harmonika středa 1 000,-
Tanečky středa 1 350,-
Angličtina středa 1 200,-
Keramika čtvrtek 1 700,-

Vyšetření zraku 22.1.2024 v 8.30

Vážení rodiče!
V naší školce nabízíme vyšetření zraku přístrojem Plusoptix od firmy Ortoptika Dr. Očka (www.ortoptika.com). Odborník, který přijede do školky 22.1.2024 v 8.30 u dětí vyšetří nejenom základní zrakové vady (dioptrie, cylindry, šilhání a šedý zákal), ale také zkusí jednoduchý test na vyloučení poruchy prostorového vidění a test zrakové ostrosti pokud je třeba. Ke každé zprávě navíc přiloží i test k odhalení tupozrakosti, který si rodiče mohou vyzkoušet sami doma. Cena za screening v MŠ je 200,- kč/os. (sleva pro MŠ - v ordinaci je cena 400,-Kč). Zprávu o výsledku měření dostanou všechny změřené děti do 1-2 dnů (zástupce firmy je osobně přiveze do školky ) + jako odměnu dostanou děti hned malý dáreček. Firma nabízí odbornou lékařskou péči v případě pozitivního nálezu u dítěte. Vyšetřené děti dostanou zprávu pro konkrétního očního lékaře, který je převezme do lékařské péče. Firma je pak schopna zajistit i jiné druhy vyšetření v rámci komplexní péče. Zprávy s výsledky měření dostanou všechny děti i ty s normálním nálezem, zprávu mohou předat pediatrovi. Toto vyšetření je určeno pro děti, které nejsou v péči očního lékaře. Pokud máte o toto vyšetření zájem, vyzvedněte si prosím ve své třídě přihlašovací lístek, vyplňte jej a s 200 Kč odevzdejte paní učitelce ve své třídě.

Brožury ZŠ a MŠ - Přijďte se podívat na školní rok 2024/2025

Vážení rodiče!
V dokumentech ke stažení najdete brožury "Přijďte se podívat na školní rok 2024/2025", kde můžete najít všechny potřebné informace o základních a mateřských školách v Praze 12, včetně termínů zápisů, dnů otevřených dveří, zřizování přípravných tříd a další užitečné informace.

Pro rodiče keramiků

Milí rodiče dětí keramického kroužku,
od úterý 19.12. si můžete ve třídách vašich dětí vyzvednout výtvory malých keramiků.
Na jejich bezpečné odnesení je vhodná malá krabička.
Většina dětí si vyrobila též "vánoční zvonění", k němuž je přiložena stužka. Prosím
o vaši asistenci při jejím uvázání.
Přeji Vám i Vašim dětem zvonící i vonící Vánoce
a těším se na setkání u novoročního vyrábění.
Slávka Posltová

Kroužky v předvánočním týdnu

Vážení rodiče!
V tomto posledním týdnu před Vánoci, tedy 18. - 22.12.2023 nebudou probíhat žádné zájmové kroužky.
Chtěli bychom, aby si děti užily předvánoční akce a nebyly přetížené.
Krásné adventní dny přejí zaměstnanci mateřské školy Montessori

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
Paní lektorka angličtiny se velice omlouvá, ale onemocněla jí dcera, takže tento týden nemůže odučit lekci angličtiny. Lekce proběhne v náhradním termínu.
Děkujeme za pochopení.

Onemocnění pedagogů

Vážení rodiče!
Vzhledem k onemocnění 2 paní učitelek a 2 paní asistentek covidem a virózou bude nutné bude nutné v příštím týdnu slučovat třídy. Počítejte prosím, že budou zvláště v oranžové třídě, suplovat jiné paní učitelky. Vzhledem k nastalé situaci nám moc pomůže, pokud budete děti vyzvedávat po obědě. Samozřejmě ne, pokud mají děti odpoledne nějaký kroužek.
Děkujeme za pochopení a vstřícnost

Příjezd z výletu

Vyjeli jsme ve 13:50, předpokládaný příjezd mezi 15 a 15:30 do slepé ulice za Otavanem.

Školka v přírodě

Vážení rodiče!
Na školku v přírodě se bohužel přihlásilo pouze 23 dětí a v tomto počtu ji nemůžeme realizovat. Na žádost rodičů, kteří zájem o školku v přírodě mají, bychom zkusili poptat, zda by bylo více zájemců o 5 denní školku v přírodě. Cena by se pak měla pohybovat do 4 800 Kč a jeli bychom pouze od pondělka do pátku. Na nástěnky tedy znovu vyvěsíme formuláře a prosíme případné zapsání dětí na tuto variantu do 15.12.2023. Děkujeme.

Andělsko - čertovsko mikulášský rej

Vážení rodiče!
V úterý dopoledne 5.12. pořádáme v naší školce tradiční andělsko - čertovsko mikulášský rej. Oranžová třída se promění v peklo a prosíme, aby děti přišly převlečené za čerty. Modrá třída se promění v nebe a prosíme, aby děti přišly v andělském. V červené třídě bude zimní království, prosíme tedy, aby děti měly nějaký převlek k tomuto tématu. Ve všech třídách budou připraveny atrakce podle zaměření. Děti si je mohou projít a získat razítko do své kartičky. A na závěr snad přijde i Mikuláš.

Podzimní úprava zahrady

Vážení rodiče!
Moc děkujeme všem statečným a pracovitým rodičům a dětem, kteří nám i přes ne příliš příjemné počasí pomohli při úpravě naší zahrady. Velice si vaší pomoci vážíme!
Kolektiv mateřské školy